Kiti edukaciniai užsiėmimai

Edukacinė pramoginė valandėlė ,,Babūnės arbatžolių laukelis"

Plungės g. 25, Beržoro k.,Platelių sen., Plungės r.

Tel. 8 688 31715

El.paštas: info@berzorosodyba.lt
http://www.berzorosodyba.lt/

Žemaitijos nacionalinio parko viduryje, Beržoro etnografiniame kaime tarp miškų ir ežerų įsikūrusioje kaimo turizmo sodyboje „Beržoro sodyba“ Nelė Dailidonienė ne pirmi metai ekologiškai augina apie 20 rūšių arbatžolių. Kadangi Nelė jau turi anūkų, tai vyras ją vadina – babūnė, kas žemaitiškai reiškia senelė, močiutė. Taigi, pas babūnę galėsite pavaikščioti po pievas, pamatyti kaip auga arbatžolės, sužinoti kaip geriau surinkti žoleles, kaip jas išdžiovinti, kaip geriau užplikyti iš jų arbatą, kokios žolelės jums labiau tinka ir dar daug įdomaus. Kas norės galės patys pasiskinti arbatžolių.

 

2017 m. Tautinio kostiumo metai (2val. edukacinė programa V.Jundulaitės-Kosienės ūkyje)

Kelionė prasideda. Jūs atvykstate į Miškų g.5, Visvainių k., Plungės raj., pas audėją - tautodailininkę tiesiai į jos dirbtuvę. Čia stovi audimo staklės, įvairūs rakandai, reikalingi audimui ir čia audžiamos skaros, prijuostės, įvairūs audiniai, kutiniai takeliai.
Mūsų pažintis prasidės nuo gyvo tautinio žemaitiško kostiumo pristatymo, nes jį vilkės pati dirbtuvės šeimininkė.
Po susipažinimo seks dalinė filmo "Doneleitis" peržiūra, kurios metu pamatysim tautinio audinio gamybos procesą nuo vilnos kirpimo iki audimo staklėmis.
Sužinoję visą gamybos procesą bei susipažinę su tikru tautiniu kostiumu, mes gaminsime lėlytę, kurią aprengsime tautiniu kostiumu. Tai kūrybinis darbas, kiekvienas lėlytę gamins savo rankomis. Pasidarytą lėlytę kiekvienas pasiims su savimi.
Taip męs sužinosime apie esmines tautinio kostiumo dalis : marškinius, sijoną, šniurelką (liemenę), kvartūgą (prijuostę), koskelę (skarą).
Suaugusių ir vaikų grupės (nuo 10 iki 20 žmonių). Vaikų amžius: nuo 10 metų.

Kaina: 5 eurai 1 asmeniui.
Išsami informacija tel. +370 611 66021,

https://www.facebook.com/Vaivos-audimo-klėtis-1161247180646769/