Vėl sulaukėme savanorių iš svečių šalių

2017 gegužės 2 d.

Žemaitijos nacionalinio parko direkcija nuo 2011 m. bendradarbiauja su koordinuojančia organizacija, jaunimo savanoriškos veiklos centru "Deineta" bei priima Europos Sąjungos programos ,,Veiklus jaunimas” savanorius.

Europos savanorių tarnyba (EST) - tai tarptautinės savanorystės projektai jauniems žmonėms, kuriais siekiama ugdyti jų pilietiškumą, solidarumo jausmą, skatinti kitų kultūrų pažinimą, stiprinti tarpusavio supratimą ir toleranciją. Dalyvaudami EST projektuose savanoriai ugdo turimus gebėjimus bei įgyja naujų žinių, patirties ir įgūdžių.

Žemaitijos nacionalinio parko teritorijos tvarkymui ir priežiūrai direkcija jau nebe pirmus metus į pagalbą pasitelkia savanorius. Jie padeda vykdyti lankytojų monitoringus, tvarko rekreacinius objektus ir vietas, veda ekskursijas anglų kalba, teikia informaciją lankytojams ir t.t. Šiais  metais kovo mėnesį į parką atvyko savanorė Ioana Necsa iš Rumunijos, Cluj – Napoca miesto, kuri yra baigusi istorijos bakalauro studijas. Jai yra 30 metų. Savanorė Žemaitijos nacionaliniame parke bus iki spalio mėnesio. Ioana Necsa teigia, kad gyvendama savo šalyje nusprendė susipažinti su kita šalimi, jos kultūra, o savanorystė buvo puikus būdas tai įgyvendinti. Ioana nuo pat pirmų dienų įsiliejo į parko direkcijos gyvenimo ritmą ir entuziastingai imasi visų jai pavestų užduočių. Linksma, nuolat besišypsanti mergina yra darbšti,  paslaugi, puikiai moka bendrauti su įvairaus amžiaus lankytojais. Ji padeda ne tik Žemaitijos nacionalinio parko specialistams, bet ir apsilanko Platelių bibliotekoje, kur noriai bendrauja su moksleiviais, moko juos anglų kalbos. Kaip teigia pati Iaona, jai  patinka aktyvus laisvalaikis, naujos pažintys, bendravimas su žmonėmis, tad Žemaitijos nacionalinis parkas jai ypač tinkama vieta. Kitas savanoris, kurio sulaukėme balandžio mėnesį, 24 metų Ruben Arranz Marinero iš mažo Ispanijos miestelio – Segovia.  Savanoris taip pat Žemaitijos nacionaliniame parke bus iki spalio mėnesio. Ruben labai mėgsta aktyvų laisvalaikį. Jam patinka kelionės, sportas ir kita veikla. Įdomus faktas apie Ruben, jis šoka Ispanijos tradicinių šokių grupėje. Savanoris paslaugus, draugiškas, niekada neatsisako pagelbėti parko specialistams. Jo pagalba labai pravers įvairiose srityse, nuo lankytojų monitoringų vykdymų iki parko rekreacinių objektų bei vietų priežiūros darbų.

Žemaitijos nacionalinio parko savanoriai puiki pagalba parko direkcijai. Žemaitijos nacionalinio parko direkcija kasmet laukia savanorių ne tik iš užsienio, bet ir iš Lietuvos. Jų pagalba praverčia įvairiose srityse, ypač turizmo sezono metu, kai parką aplanko daug turistų ne tik iš Lietuvos, bet ir iš viso pasaulio. Tuo tarpu savanoriams tai puikus būdas pažinti kitą kultūrą, įgauti daugiau patirties bei įgūdžių.

Žemaitijos nacionalinio parko direkcija

Lankytojų aptarnavimo skyriaus visuomenės informavimo specialistė

Toma Mikutaitė