TURIZMO SEZONĄ PRADEDAME GAMTOJE

2017 gegužės 9 d.

 

Pirmąjį gegužės savaitgalį Žemaitijos nacionaliniame parke vyko turizmo sezono atidarymo šventė. Renginio vieta lankomiausias parko objektas - Šaltojo karo muziejus. Tik šį kartą į muziejų žmonės rinkosi ne požemiais pasivaikščioti, o pasigėrėti Plokštinės miškais ir aktyviai praleisti laiką.  Direkcijos darbuotojai sezono atidarymo proga susirikusiuosius pakvietė sudalyvauti pėsčiųjų žygyje - ekskursijoje po Plokštinės pažintinį taką.

Prieš pradedant kelionę sveikinimo žodį tarė Plungės rajono savivaldybės meras Audrius Klišonis. Meras, pasidžiaugęs direkcijos „užsakytu“ gražiu oru, palinkėjo puikaus ir gausaus turizmo sezono bei gerų, sąmoningų ir turtingų lankytojų. Jam antrino Žemaitijos nacionalinio parko direktorius Ramūnas Lydis susirinkusiems linkėdamas turiningai ir aktyviai praleisti laiką ir dar ne kartą apsilankyti parke, kuriame gausu vietų aktyviam laiko praleidimui.

Šaltojo karo muziejaus poskyrio vedėja Ilona Urnikienė pristatė, ką galima nuveikti atvykus į Plokštinę be muziejaus lankymo. Papasakojo apie čia pat miškuose įrengtą unikalią Plokštinės lobių paieškos trasą. Ji ypatinga tuo, kad neturi akivaizdžių nuorodų, rodyklių, ar kitų aiškių ženklų. Ieškant lobių reikia orientuotis pagal gamtos ženklus - medžius, augalus, skruzdėlynus, pasaulio kryptis. Vienintelė technologija, kuri yra reikalinga tai kompasas. Vadovaudamiesi, kompasu ir aprašymais dalyviai turi ieškoti specialių skrynelių, kuriose yra įvairi informacija: unikali vietos istorija, paslaptis ar neįtikėtinas faktas.

Taip pat buvo pristatytas 3 km ilgio Plokštinės pažintinis takas, įrengtas aplink buvusią bazės teritoriją, miškuose. Pakeliauti šiuo taku pakvietė gidės Aušra Brazdeikytė, Judita Šatkauskienė ir Toma Mikutaitė. Gausus būrys susirinkusiųjų keliavo rodyklėmis nužymėtu taku per mišką, klausydamiesi gidės Aušros pasakojimų, atsakinėdami į klausimus, žaisdami žaidimus.

Po nuotykių gamtoje visi jėgas atgavo vaišindamiesi kareiviška koše, pagaminta čia pat muziejaus prieigose įmantrioje mobilioje krosnyje ir žolelių arbata.  Kol visi tarpusavyje linksmai šnekučiavosi, organizatoriai suskaičiavo žaidimų rezultatus ir puikiais prizais apdovanojo nugalėtojus.

Džiaugiamės, kad renginyje dalyvavo gausus būrys jaunimo ir šeimų su vaikais. Tikimės, kad parke kuriama infrastruktūra, organizuojami renginiai ir kita veikla prisideda prie sąmoningos, besidominčios ir gamtai neabejingos jaunosios kartos ugdymo.

 

Žemaitijos nacionalinio parko direkcijos

Lankytojų aptarnavimo skyriaus informacija