Naujovės Žemaitijos nacionaliniame parke 2017 metais

2017 gegužės 2 d.

Artėjantis turizmo sezonas į Žemaitijos nacionalinį parką vėl vilios turistus iš visos Lietuvos ir užsienio šalių. Kiekvienais metais sulaukiame daugybės smalsuolių, kurie atvyksta pamatyti unikaliąją Šaltojo karo ekspoziciją, pasivaikščioti įrengtais pažintiniais takais, papramogauti prie Platelių ežero.

Pastebime, kad atvykstantis turistas tampa vis smalsesnis ir ieško paslaugų, kuriose galėtų būti ne tik pasyvus klausytojas, bet ir aktyvus dalyvis. Dėl šios priežasties Žemaitijos nacionalinio parko direkcijos specialistai, visą šaltąjį sezoną ruošė naujas paslaugas, tikėdamiesi, kad galės patenkinti veikti trokštančio turisto norus. Labiausiai įvairia veikla ir aktyviu pažinimu domisi vaikai, todėl specialiai jiems parengėme ne vieną edukacinę programą.

Šiais metais nuolatinę veiklą pradėjo Platelių dvaro sodybos tradicinių amatų centras. Jame nuo šiol organizuojami įvairūs tradicinių amatų mokymo, etnokultūros papročių ir apeigų pažinimo bei kulinarinio paveldo degustavimo edukaciniai užsiėmimai. Dar vasario mėnesį ugdymo įstaigų auklėtinius kvietėme į Užgavėnių kaukių gaminimo ir mielinių blynų kepimo edukacines programas. Didelio susidomėjimo sulaukė ir Velykinių kiaušinių marginimo vašku bei tradicinio žemaičių mielinio pyrago kepimo edukaciniai užsiėmimai. Be šių prieššventiniu laikotarpiu įdomių edukacijų, Platelių tradicinių amatų centre galima užsisakyti žvakių liejimo, mezgimo, audimo, medinių kaukių ir įrankių drožimo edukacines programas. Šios paslaugos teikiamos įvairaus dydžio suaugusių ir vaikų grupėms. Bent keletą kartų per mėnesį amatų centre organizuojami įvairios tematikos vieši praktiniai seminarai, kuriuose gali apsilankyti ir pavieniai lankytojai.

Vaikus taip pat pakviesime ir į gamtą. Jau dabar siūlome pažinti ją iš arčiau dalyvaujant net 5 skritingomes gamtinėse edukacinėse programose. Jose gali dalyvauti įvairaus amžiaus vaikai. Jų metu bus galima susipažinti ir patyrinėti augalijos ir gyvūnijos pasaulį. Vaikai susipažins su parko medžiais, paukščiais ir gyvūnais, per žaidimus mokysis pažinti juos supančią gamtą.

Dar vieną edukacinę programą vyresnio amžiaus mokiniams ne sezono metu (nuo spalio iki balandžio mėn.) siūlys ir Šaltojo karo muziejus. Per aktyvias veiklas ir žaidimus mokiniai galės susipažinti su Šaltojo karo istoriniu laikotarpiu ir vieninteliu Europoje Šaltojo karo muziejumi įrengtu buvusioje požeminėje raketų paleidimo bazėje.

Be šių naujovių kviesime lankytojus dalyvauti įvairiuose renginiuose. Keli iš jų numatomi jau artimiausiu metu. Mokinių piešinių – iliustracijų konkursas „Žemaitijos nacionalinio parko lankymo taisyklės“ (konkursas vyksta nuo balandžio 20 d. iki rugsėjo 29 d.), kvies iliustruoti lankymosi Žemaitijos nacionaliniame parke taisykles. O gegužės 6 d. vyksiantis „Turizmo sezono atidarymo“ renginys pakvies į į aktyvią pažintinę popietę gamtoje. Siūlysime sudalyvauti smagiose ekskursijose su žaidimais, lobių paieškoje ir paragauti kareiviškos košės.

Visa ši ir kita informacija nuolat skelbiama netrukus taip pat atsinaujinsiančioje Žemaitijos nacionalinio parko direkcijos internetinėje svetainėje ir socialinio tinklo Facebook paskyroje.

 

Lankytojų aptarnavimo skyriaus vedėja

Rovena Augustinė