Įspūdžiai iš Atvirų durų dienų renginių Platelių dvaro sodybos tradicinių amatų centre

2017 balandžio 25 d.

Praėjęs savaitgalis į Platelius atnešė sujudimą ir šurmulį, kurio priežastis buvo Atvirų durų dienų renginiai Platelių dvaro tradicinių amatų centre. Balandžio 21 – 22 d. Žemaitijos nacionalinio parko direkcija visuomenei oficialiai pristatė užbaigtą Platelių dvaro sodybos tradicinių amatų centro projektą. Penktadienį prasidėjusių renginių metu apie amatų centro viziją, misiją, ateities planus kalbėjo idėjos autorė Gamtos ir kultūros paveldo skyriaus vedėjos pavaduotoja, kultūrologė Aldona Kuprelytė. Ji susirinkusiems papasakojo, apie šio amatų centro svarbą visam regionui ir vylėsi, kad jis taps tradicinių amatų meistrų uostu ir kalve, kur jie galės ne tik patys įgyti žinių, bet ir pasidalinti savo patirtimis. Be to, tikimasi, kad Platelių tradicinių amatų centras taps traukos objektu, į kurį rinksis vaikai, jaunimas ir suaugę norėdami susipažinti su senosiomis tradicijomis bei amatais.

Techninius centro gimimo aspektus aptarė direktoriaus pavaduotojas Giedrius Norvaišas. Jis džiaugėsi, kad taip ilgai „gimdytas“ amatų centras vis dėlto išvydo dienos šviesą ir dabar galės teikti paslaugas, tam pritaikytose naujose patalpose. Apie konkrečias jau pradėtas teikti paslaugas kalbėjo Lankytojų aptarnavimo skyriaus vedėja Rovenos Augustinė. Iš jau nuveiktų darbų ir pradėtų teikti paslaugų galima spręsti, kad tradicinių amatų centras taps populiarus ugdymo įstaigų tarpe. Jau dabar pastebimas jų suaktyvėjimas ir noras dalyvauti įvairiose edukacinėse veiklose.

Po pranešimų, dalyviams buvo pristatytos ir visos amatų centro erdvės. A. Kuprelytė visiems susirinkusiems papasakojo apie kiekvienos patalpos atsiradimą, pritaikymą, galimas veiklas. Paskui kiekvienas dalyvis galėjo pats išbandyti ir tradicinius amatus: drožybą, audimą, žvakių liejimą, sudalyvauti senoviniu būdų ant krosnies kepamų čirvinių blynų edukacijoje. Renginyje savo gerają patirtį ir produkciją, pristatė ir jaunieji ūkininkai Sandra ir Donatas Kakčiai. Jie kartu su tėvais įkūrė ūkį „Pelėkalnio sūriai“ Gegrėnų kaime ir dabar dalinasi savo veiklos rezultatais.

Šeštadienio rytą į Platelių tradicinių amatų centrą rinkosi amatininkai iš visų apylinkių. Kas su dirbiniais, kas su darbo priemonėmis įsitaisė įvairiose centro vietose ir pasiruošę laukė lankytojų. Ši diena buvo skirta tradicinių amatų pristatymui. Atvykusieji galėjo išbandyti medžio drožybą, klumpių gamybą, skudurinių takų ir juostų audimą, mezgimą, vytelių pynimą, kalvystę ir kitas veiklas. Kvapais kiekvieną viliojo ne tik biodinaminiame vietos ūkyje pagamintos žolelių arbatos, šviežia naminė duona, bet ir čia pat nulietos natūralaus bičių vaško žvakės, kurias galėjo pasidaryti kiekvienas norintis.

Per abi atvirų durų dienas Platelių dvaro sodybos tradicinių amatų centre apsilankė per 80 žmonių.

Dėkojame visiems dalyvausiems ir savo paslaugas pristačiusiems amatininkams. Džiaugiamės, kad mūsų krašte yra nagingų ir tradicijas puoselėjančių, bei tradiciniais amatais besidominčių žmonių.

Daugiau nuotraukų iš renginio galite rasti čia: https://www.facebook.com/zemaitijanationalpark/posts/10155159711554373

 

Lankytojų aptarnavimo skyriaus informacija